In deze opleiding vertelt Arnout Zwaenepoel je alles over de inheemse en bij ons voorkomende wilgensoorten (genus Salix). Je leert wilgen determineren op basis van herfstverkleuring (deel 1) en bloei (deel 2). Daarnaast wordt het ecologisch en economische belang en toepassing in bosbeheer toegelicht van deze belangrijke pionier.
Arnout Zwaenepoel is de uitgelezen specialist om je de geheimen van deze stoere bink van onze Vlaamse velden en bossen te onthullen en juist te identificeren.
Deze cursus heeft ook een eerste deel op woensdag 24/9/2025. (Beide delen kunnen apart gevolgd worden, maar het is aan te raden om beiden te volgen)
DEEL 2 (halve dag)
datum: woensdag 25/03/2026
locatie: regio Brugge
lesgever: Arnout Zwaenepoel
planning: halve dag inclusief afsluitende drink – details worden nog meegedeeld
kostprijs: 8 EUR (leden) en 16 EUR (niet-leden)
Doelgroep: alle bos- en natuurliefhebbers
voorzie aangepast schoeisel en kledij voor bezoek bos
inschrijven? Bosgroep IJzer en Leie vzw: bosgroepijzerenleie@west-vlaanderen.be – 057/23.08.54 (ook voor leden Bosgroep Houtland)